حساب کاربری

خواص چیپس موز و مواد موجود در آن

   Admin        دوشنبه, 04 اسفند 1399       اخبار و مقالات
خواص چیپس موز و مواد موجود در آن

 

چیپس موز به عنوان یک میان وعده سالم مورد استفاده قرار می گیرد و از طرفی تامین کننده ویتامین ها و مواد معدنی لازم بدن است.

که به این موارد می توان اشاره کرد:

ویتامین ها

ویتامین آ

ویتامین سی

ویتامین ایی

ویتامین کا

بی یک

بی دو

بی شش

بی نه

 

 

 

 

 

 

خواص های موز خشک شده:

1. از آنجایی که موز خشک حاوی فیبر می باشد، مصرف این میوه خشک به صورت روزانه فیبر مورد نیاز بدن را تامین می کند و سبب بهبود هضم غذا می شود. اگر در رژیم غذایی خود تکه های موز خشک قرار دهید، مطمئنا به شما در بهبود هضم غذا کمک می کند زیرا فیبرها برای هضم سالم موثر هستند.

 

2.با وجود بسیاری از مواد معدنی، موز دارای ویتامین C زیادی است که برای سلامتی بسیار موثر است. زمانی که موز خشک را با برخی از اودیه ها همچون زردچوبه، زنجبیل و دیگر چاشنی های پخته می شوند، می توانند به یک ماده غذایی سالم در برابر آنفولانزا، سرفه و کمک به بهبود دیگر دستگاه های تنفسی تبدیل شوند.

 

3.از آنجایی که موز خشک شده  یا همان چیپس موز حاوی مقدار قابل توجهی پتاسیم می باشد، در نتیجه پتاسیم موجود در این میوه خشک فوق العاده برای سلامتی قلب موثر است. 

4. براساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شده بیمارانی که از موزهای با خال های سیاه استفاده کرده اند، بدنشان نسبت به بیماری واکنش دفاعی داشته است. این میوه خشک برای سلامتی کلیه ها بسیار مناسب است.

5. از دیگر خواص موز خشک شده می توان به داشتن آهن و فولیک اسید اشاره کرد که برای درمان کم خونی بسیار موثر است. به دلیل عادت ماهانه در بین خانم ها کم خونی شدت بیشتری دارد، موز خشک را به همراه عسل و مقداری سیاه دانه مصرف کنید و معجزه این میوه خشک را مشاهده نمایید. خواص پوست موز خشک شده برای کم خونی موثر است.

 

6.کربوهیدرات ها سرشار از انرژی های لازم بدن هستند و مصرف تکه های موز خشک می تواند انرژی  مورد نیاز را در هنگام خستگی یا بیماری را افزایش دهد. افزودن تکه های این میوه خشک به صبحانه می تواند به شما قدرت کافی برای انجام وظایف روزانه خود، در محل کار یا محیط هایی که به سلامتی نیاز دارید بدهد. بنابراین در ترکیبات صبجانه های آماده یا کورنفلکس ها از این میوه استفاده می شود.